Výroba razítek: Precizní řemeslo s moderním nádechem

Výroba razítek: Precizní řemeslo s moderním nádechem

Razítka jsou nepostradatelným pomocníkem v každodenním životě, ať už se jedná o firemní prostředí, instituce či domácnosti. Ačkoliv dnes žijeme v digitálním světě, razítka stále zůstávají oblíbeným nástrojem pro rychlé a efektivní označení dokumentů či jiných předmětů. Výroba razítek je zajímavým řemeslem, které spojuje tradiční techniky s moderními postupy a materiály.

Navrhování a příprava

V prvním kroku výroby razítka je nutné navrhnout jeho podobu – text, logo či kombinaci obojího. Dnes již není nutné ručně kreslit návrhy, ale lze využít specializovaných softwarových programů, které umožňují snadno upravit velikost, fonty či pozici jednotlivých prvků.

Výběr materiálů pro výrobu razítek

Materiál použitý pro výrobu razítka musí být odolný proti opotřebení a zaručit dlouhou životnost produktu. Nejčastěji se používají pryže (přírodní či syntetické), kov (např. mosaz) nebo moderní polymery. Pro tělo razítka se často volí plast, dřevo či kov.

Výrobní metody

Výroba razítek probíhá několika způsoby:

Výroba razítek laserovým gravírování

výroba razítek laseremTato metoda spočívá v použití laseru, který přesně vyřezává požadovaný tvar a text na materiál (nejčastěji pryž). Výhodou je rychlost a přesnost výroby, možnost detailních motivů a automatizace celého procesu.

CNC frézování

Frézování je metoda, při které se pomocí stroje s rotujícím nástrojem (frézou) odstraňuje materiál pro vytvoření požadovaných tvarů a textu. CNC frézování umožňuje velkou přesnost a opakovatelnost, ale může být pomalejší než laserové gravírování.

3D tisk

Moderním způsobem výroby razítka je 3D tisk, který umožňuje vrstvit materiál (nejčastěji polymer) tak, aby postupně vytvořil finální produkt. Tato metoda je vhodná zejména pro složité tvary nebo malosériovou výrobu.

Montáž a kontrola kvality

Po vyrobení razítka je nutné jej složit, což zahrnuje připevnění gumového nebo polymerového tisku na tělo razítka a případně i doplnění samonavlhčovací podušky s inkoustem. Následuje kontrola kvality, která zahrnuje ověření správnosti motivu, ostrosti otisku a funkčnosti celého mechanismu.

Balení a expedice razítek

Posledním krokem je balení hotových razítek do ochranných obalů či krabic a jejich expedice ke zákazníkovi.

Výroba razítek je zajímavým spojením tradičních řemeslných technik s moderními technologiemi, které umožňují rychlou a přesnou výrobu tohoto stále populárního produktu. Ať už potřebujete razítko pro svoji firmu, instituci či domácí použití, dnes máte širokou škálu možností jak co do designu, tak materiálů a technologií výroby.

výroba razítekPotřebujete Informace o dopravě a platbě za razítka: doprava a platba.
Většinu objednávek schválených do 13 hodin expedujeme ještě téhož pracovního dne. Následující pracovní den jsou razítka doručovány (v závislosti na dopravci) kdekoliv po celé ČR.

Potřebujete poradit s výběrem vhodného razítka? Nevíte jakou vybrat vhodnou velikost razítka a jaký text na razítko dosadit? Kontaktujte nás! Poradíme Vám s výběrem vhodného typu razítka a pomůžeme se sazbou textu. Máme pro Vás široký sortiment razítek a řešení.

 

Hotový motiv písmene "S" je určený pro pečetní razítka. Prodává se jako samostatná výměnná matrice, ke které je...
211,- Kč
174,- Kč bez DPH
Náhradní polštářek do razítek Trodat Professional 5204, 5206, 5460 a 5465, 5466/PL, 5117, 5558 a 5558/PL, 55510 a 55510/PL.
Zlaté samolepící hvězdičky pro použití s reliéfním razítkem. Na archu A4 je 24 ks hvězdiček. Hvězdičky jsou...
Papír s oboustranou ražbou struktury plátna.
Vysoce hlazený papír je příjemný a jemný na dotek s vynikající vizuální texturou povrchu. Vyniká svou absolutní...
Uzavíratelná papírová krabička na vizitky vyrobena z hnědě mikrovlnné lepenky. Určena na vizitky o rozměru 90 × 50...
OLFA HBB-5B je segmentová čepel pro řezače - šířka 25 m. Balení je po 5 ks. Extra ostré čepele BLACK.
OLFA OLFA RB-28:2 Kruhová čepel, průměr 28 mm, 2 ks v balení
OLFA DC-4 je bezpečnostní box na uložení použitých čepelí. Box slouží k uložení použité čepele i k jejímu...
Doporučujeme pro značení natřených a nenatřených kovů, gumy, dřeva, PVC, různých plastů a také pro přírodní...
Rychleschnoucí UV barva na hladké a neporézní povrchy. Barva není vhodná pro značení lidské kůže. UV barva je...
Barva R 9 má extrémně všestranné použití. Je vhodná jak pro manuální razítkování, tak pro využití ve...